Песни и сказни за овошја и зеленчуци разни

Песни и сказни за овошја и зеленчуци разни

250 ден. 200 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 15
Достапност: На залиха
Количина:

Сликовницата е можност на забавен начин децата да се стекнат со знаења за здрава храна, да ги препознаваат видовите на зеленчук и овошје, да ги именуваат и за нив да раскажуваат. Низ хумористични илустрации и стихови со ритам и рима, соодветни на возраста на детето, се развиваат многу позитивни особини.Децата ненаметливо се насочуваат во правец на создавање здрави навики во однос на исхраната, се поттикнуваат за садење и одгледување разновидни плодови во рамки на секојдневните активности и можности.

Сликовници
Автор Ели Маказлиева
Број на страници 32
Димензии 275*205
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS