Креативна игра 5-6

Креативна игра 5-6

460 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 20
Достапност: На залиха
Количина:

Едукативни интегрирани прирачници за деца од предучилишна возраст, компитабилни со принципите и аспектите на програмата за рано учење и развој, со примена на холистичкиот пристап во обработка на содржините. Активностите се длабоко осмислени со различни илустративни и содржински креативни решенија за интегрирање на целите и задачите од повеќе воспитно-образовни подрачја и различни аспекти од развојот на детската личност. Прирачниците се погодени за индивидуални активности на децата, за развој според сопственото темпо и за неговото следење од страна на возрасните. Воедно даваат одлична можност и за воспоставување на интеракција и комуникација на релација дете-дете и дете-возрасен.

Сликовници
Автор Лена Дамовска Ели Маказлиева Соња Чаловска Весна Пецева
Број на страници
Димензии 275*205
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS