Весели песни со букви лесни

Весели песни со букви лесни

280 ден. 240 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 08
Достапност: На залиха
Количина:

Сликовницата е одлична идеја, преточена во лесно разбирливи детски стихови и преку илустрации. Ваков тип на сликовница претставува одличен начин за првата средба на децата со книжевноста и пишаниот збор. Веселите бои, кои освен што ги будат сетилата кај децата, ја будат радоста и насмевката. Оваа сликовница е ненаметлив водич за детето, но и за возрасните, како помошно дидактичко средство, на полесен начин, за восприемање на техниката на изговорот на секоја буква.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS