Екодете приказна плете

Екодете приказна плете

250 ден. 200 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 13
Достапност: На залиха
Количина:

Прирачникот има за цел развивање свест кај децата од 4-6 годишна возраст за значењето и важноста на зачувувањето и заштитата на животната средина и создавање здрави еколошки навики.

Прирачникот има задача да даде поддршка на стекнување на сознанијата на децата, за најактуелните еколошки теми како што е РЕЦИКЛИРАЊЕТО и ЧУВАЊЕ НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА, што подразбира воспитување на навиките за правилен раст и развој. Овој едукативен прирачник-сликовница е одобрен за употреба  во детските градинки  и другите установи за деца во РМ.  

Сликовници
Автор Ели Маказлиева
Број на страници 36
Димензии 275*205
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS