Наде и Нено учат за животните

Наде и Нено учат за животните

350 ден. 280 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 41
Достапност: На залиха
Количина:

Едукативната сликовница НАДЕ И НЕНО УЧАТ ЗА ЖИВОТНИТЕ наменета е за деца од 6 до 10 годишна возраст. Таа е истовремено и сликовница, и приказна, и прирачник со дигитални задачи, и книга за деца.

Текстот и илустрациите заедно ја отсликуват играта и учењето низ игра, ја поттикнуваат љубопитноста и интересот кај децата.

Содржината носи воспитна порака за стекнување и негување на знаењата за животните.

За прв пат имаме книга што ги обединува пишаниот збор и модерната технологија – дигитални задачи, врз чија основа се гради новата иновативна и креативна педагошка практика. До задачите се пристапува со мобилен телефон со едноставно скенирање на дадениот QR код.

Сликовници
ISBN 978-6084-95100-1
Автор Соња Трифуновска
Број на страници 16 + корица
Димензии 200*285
Повез Мек

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS