КВИЗ МАТЕМАТИКА

КВИЗ МАТЕМАТИКА

500 ден. 440 ден.
Производител: ЕДУКА МАК
Шифра на производ: 33
Достапност: На залиха
Количина:

Оваа дидактичка игра е наменета за деца од 6 и повеќе години. Целта на играта е целосно совладување на основните аритметички операции ( +, -, x, : ) со природни броеви до 12, интуитивно решавање равенки, развивање на логичкото мислење и стекнување искуство за правење стратегии.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
ЕДУКА МАК Книжарница © 2024. UKION SHOPS